YOUTH BOYS SINGLES (U-17) : MAIN DRAW
R/64
R/32
3 - 0 (7,9,7)
22-Jun,17:00h T 1
3 - 1 (7,-11,6,9)
139
BHATTACHARJEE Ankur
BNG A
361
PRAKASAM Raghuraam
TNTTA
3 - 1 (-9,3,8,5)
22-Jun,17:00h T 2
3 - 1 (6,3,-7,7)
159
ROY PATWARI Shirsha
BNG B
288
YENGKHOM Khelendrajit
MNP
3 - 0 (11,9,7)
22-Jun,17:00h T 3
3 - 1 (6,6,-6,3)
200
MALUBHAIWALA Burhanuddin
GUJ
144
BHASKAR Praneet
BNG A
3 - 0 (7,8,9)
22-Jun,17:00h T 4
3 - 0 (4,5,5)
186
SINGH Samarth
DLI
414
MISHRA Sarth
UP
3 - 0 (7,10,8)
22-Jun,17:00h T 5
3 - 2 (8,-9,12,-7,9)
360
SURESH RAJ Preyesh
TNTTA
123
BHATTACHARYYA Priyanuj
ASM
3 - 0 (4,6,7)
22-Jun,17:00h T 6
3 - 0 (5,6,5)
140
GHOSH Ayan
BNG A
242
SHANKAR Rohith
KNT
3 - 1 (-12,7,7,8)
22-Jun,17:00h T 7
3 - 0 (5,8,9)
383
BANIK Sujal
TTFI
188
MAINI Sudhanshu
DLI
3 - 1 (4,-9,7,8)
22-Jun,17:00h T 8
3 - 0 (5,7,5)
387
P.B. Abhinandh
TTTA
269
MODI Jash
MHR A
R/16
3 - 0 (8,6,3)
22-Jun,18:30h T 8
3 - 0 (4,5,5)
139
BHATTACHARJEE Ankur
BNG A
288
YENGKHOM Khelendrajit
MNP
3 - 2 (-5,10,-9,3,11)
22-Jun,18:30h T 7
3 - 0 (4,9,11)
144
BHASKAR Praneet
BNG A
414
MISHRA Sarth
UP
3 - 1 (14,6,-5,4)
22-Jun,18:30h T 6
3 - 0 (9,9,10)
360
SURESH RAJ Preyesh
TNTTA
140
GHOSH Ayan
BNG A
3 - 0 (9,9,5)
22-Jun,18:30h T 5
3 - 2 (-9,6,-9,3,9)
383
BANIK Sujal
TTFI
269
MODI Jash
MHR A
QF
3 - 1 (10,-7,11,9)
22-Jun,20:00h T 1
3 - 1 (6,-10,11,10)
288
YENGKHOM Khelendrajit
MNP
414
MISHRA Sarth
UP
3 - 0 (7,6,8)
22-Jun,20:00h T 2
3 - 0 (13,3,6)
360
SURESH RAJ Preyesh
TNTTA
269
MODI Jash
MHR A
SF
4 - 3 (-9,9,12,8,-9,-10,8)
23-Jun,09:30h T 1
4 - 2 (-7,4,6,6,-9,9)
288
YENGKHOM Khelendrajit
MNP
360
SURESH RAJ Preyesh
TNTTA
FINAL
4 - 1 (8,4,-7,10,6) 23-Jun,13:30h T 1 4 - 1 (5,8,-6,5,4)
360
SURESH RAJ Preyesh
TNTTA
141
CHAUDHURY Bodhisatwa
BNG A
WINNER
141
CHAUDHURY Bodhisatwa
BNG A
YOUTH BOYS SINGLES (U-17) : MAIN DRAW
R/64
R/32
3 - 0 (6,8,6)
22-Jun,17:00h T 9
3 - 1 (-9,7,6,3)
238
K J Aakash
KNT
274
CHOPDA Kushal
MHR B
3 - 0 (3,7,6)
22-Jun,17:00h T 10
3 - 0 (9,6,6)
354
SUNDAR Manikandan
TNTTA
141
CHAUDHURY Bodhisatwa
BNG A
3 - 2 (-8,-4,10,9,9)
22-Jun,17:00h T 11
3 - 0 (3,16,9)
148
MUKHERJEE Soumil
BNG A
357
KUTTY Navaneeth
TNTTA
3 - 2 (8,8,-4,-9,10)
22-Jun,17:00h T 12
3 - 2 (8,-8,8,-9,6)
416
CHANDRA Shivam
UP
179
CHHETRI Aadarsh Om
DLI
3 - 0 (9,3,2)
22-Jun,17:00h T 13
3 - 1 (-8,2,10,10)
147
DAS Shankhadip
BNG A
210
BAJAJ Shlok
GUJ
3 - 1 (5,7,-8,2)
22-Jun,17:00h T 14
3 - 0 (5,5,6)
373
BOSE Bolik
TTFI
240
SRIKANTH KASHYAP P V
KNT
3 - 2 (-6,-8,8,9,7)
22-Jun,17:00h T 15
3 - 0 (4,4,9)
353
MUTHU RAJASEKARAN Balamurugan
TNTTA
289
SEGAL SINGH Kshetrimayum
MNP
3 - 0 (8,4,12)
22-Jun,17:00h T 16
3 - 2 (6,10,-4,-9,9)
155
BISWAS Punit
BNG B
196
AGARWAL Anshuman
GOA
R/16
3 - 0 (9,8,8)
22-Jun,18:30h T 4
3 - 0 (5,10,9)
238
K J Aakash
KNT
141
CHAUDHURY Bodhisatwa
BNG A
3 - 0 (8,11,9)
22-Jun,18:30h T 3
3 - 1 (6,-8,8,9)
148
MUKHERJEE Soumil
BNG A
179
CHHETRI Aadarsh Om
DLI
3 - 1 (8,-7,6,7)
22-Jun,18:30h T 2
3 - 0 (11,10,9)
210
BAJAJ Shlok
GUJ
240
SRIKANTH KASHYAP P V
KNT
3 - 0 (9,10,8)
22-Jun,18:30h T 1
3 - 0 (7,7,9)
289
SEGAL SINGH Kshetrimayum
MNP
155
BISWAS Punit
BNG B
QF
3 - 0 (5,4,8)
22-Jun,20:00h T 3
3 - 0 (4,6,3)
141
CHAUDHURY Bodhisatwa
BNG A
179
CHHETRI Aadarsh Om
DLI
3 - 1 (7,5,-14,7)
22-Jun,20:00h T 4
3 - 0 (3,4,7)
210
BAJAJ Shlok
GUJ
155
BISWAS Punit
BNG B
SF
4 - 1 (-8,8,4,7,10)
23-Jun,09:30h T 2
4 - 3 (6,-8,7,-9,2,-9,7)
141
CHAUDHURY Bodhisatwa
BNG A
210
BAJAJ Shlok
GUJ