YOUTH BOYS DOUBLES (U-17)
: MAIN DRAW
1
417
P.B. Abhinandh
TN
418
MUTHU RAJASEKARAN Balamurugan
TN
2
X
BYE
X
X
BYE
X
3
12-Jan,10:45h / T1
110
PILLA Venkata Pavan Satya Venkatesh
AP
107
SAHASRA SURYA VIKHYATH Tekumalla
AP
4
247
GARG Vishal
CHD
244
SOOD Pritish
CHD
5
12-Jan,10:45h / T2
329
NAFFIL A Mohamed
KRL
333
A Gourisankar
KRL
6
318
MEHTA Nitish Kumar
JKD
316
PANDEY Animesh Kumar
JKD
7
12-Jan,10:45h / T3
253
SUGRA Bhaskar Singh
DLI
260
BANSAL Sampann
DLI
8
309
RAINA Pratham
J & K
308
SHARMA Hunny
J & K
9
12-Jan,10:45h / T4
206
MUKHERJEE Soham
BNG
190
SARDAR Rupam
BNG
10
434
TOSHNIWAL Lakshya
TTFI 1
435
BHATI Priyansh
TTFI 1
11
12-Jan,10:45h / T5
366
RASTOGI Vishesh
MP
365
GADA Rhythm
MP
12
411
JATIN DEV Adlakhiya
TELG
412
ARUSH REDDY Middela
TELG
13
12-Jan,10:45h / T6
287
BHATNAGAR Naman
HP
289
GOSWAMI Swajanya
HP
14
111
PULU Miyu
ARN
114
TANA Saimon
ARN
15
12-Jan,10:45h / T7
448
JOSHI Priyanshu
UKD
446
CHAUHAN Devansh
UKD
16
322
K MURTHY Abhinav
KNT
326
KASHYAP Varun
KNT
17
12-Jan,10:45h / T8
395
DEY Rajdip
PSPB A
400
ARYA Sarthak
PSPB A
18
269
KULKARNI Samarth
DND
264
MISHRA Abhinit
DND
19
12-Jan,10:45h / T9
439
RAJPUROHIT Divyanshu
TTFI 2
441
RAJAWAT Moulik
TTFI 2
20
129
DUTTA Swapnanil
ASM
116
KASHYAP Abheek
ASM
21
12-Jan,10:45h / T10
236
MALHOTRA Karan
CG
233
MALHOTRA Arjun
CG
22
465
CHAURASIYA Shivam
UP
462
SINGH Ronak
UP
23
12-Jan,10:45h / T11
336
ALHAMBA K MARAK Jeff
MEG
335
MARAK Azel J.m.
MEG
24
370
ADHIKARY Emon
NCOE
369
DUTTA Deboshrut
NCOE
25
12-Jan,10:45h / T12
283
PATEL Janmejay
GUJ
279
JANI Dhyey
GUJ
26
134
DAS Saikat
BHR
133
DAS Sagar
BHR
27
12-Jan,10:45h / T13
381
MUSTAQUE Ayaan
ODS
383
DASGUPTA Jayastu
ODS
28
292
CHHABRA Arnavv
HRN
303
SUTRADHAR Saikat
HRN
29
12-Jan,10:45h / T14
270
FARIAS Aaron
GOA
275
SHAIKH Rishan
GOA
30
410
SHARMA Tanish
PUN
401
GAMBHIR Aayush
PUN
31
X
BYE
X
X
BYE
X
32
342
CHOPDA Kushal
MHR
343
MULYE Neil
MHR
417
P.B. Abhinandh
TN
418
MUTHU RAJASEKARAN Balamurugan
TN
247
GARG Vishal
CHD
244
SOOD Pritish
CHD
3 - 1 (-13,7,8,8)
13-Jan,10:00h T 2
3 - 0 (6,9,3)
329
NAFFIL A Mohamed
KRL
333
A Gourisankar
KRL
253
SUGRA Bhaskar Singh
DLI
260
BANSAL Sampann
DLI
3 - 2 (-7,-7,6,8,3)
13-Jan,10:00h T 3
3 - 1 (4,8,-9,9)
434
TOSHNIWAL Lakshya
TTFI 1
435
BHATI Priyansh
TTFI 1
411
JATIN DEV Adlakhiya
TELG
412
ARUSH REDDY Middela
TELG
3 - 1 (-10,6,5,7)
13-Jan,10:00h T 4
3 - 0 (8,6,8)
287
BHATNAGAR Naman
HP
289
GOSWAMI Swajanya
HP
322
K MURTHY Abhinav
KNT
326
KASHYAP Varun
KNT
3 - 0 (3,4,5)
13-Jan,10:00h T 5
3 - 0 (7,8,8)
395
DEY Rajdip
PSPB A
400
ARYA Sarthak
PSPB A
129
DUTTA Swapnanil
ASM
116
KASHYAP Abheek
ASM
3 - 2 (-9,6,4,-8,8)
13-Jan,10:00h T 6
3 - 0 (9,9,10)
236
MALHOTRA Karan
CG
233
MALHOTRA Arjun
CG
370
ADHIKARY Emon
NCOE
369
DUTTA Deboshrut
NCOE
3 - 1 (-8,5,4,6)
13-Jan,10:00h T 7
3 - 0 (6,8,5)
283
PATEL Janmejay
GUJ
279
JANI Dhyey
GUJ
292
CHHABRA Arnavv
HRN
303
SUTRADHAR Saikat
HRN
3 - 2 (11,-7,-6,9,10)
13-Jan,10:00h T 8
270
FARIAS Aaron
GOA
275
SHAIKH Rishan
GOA
342
CHOPDA Kushal
MHR
343
MULYE Neil
MHR
3 - 1 (-10,5,7,12)
13-Jan,13:45h T 1
3 - 2 (-11,11,-8,4,10)
417
P.B. Abhinandh
TN
418
MUTHU RAJASEKARAN Balamurugan
TN
253
SUGRA Bhaskar Singh
DLI
260
BANSAL Sampann
DLI
3 - 2 (-8,11,10,-7,4)
13-Jan,13:45h T 2
3 - 2 (-8,-8,6,8,7)
434
TOSHNIWAL Lakshya
TTFI 1
435
BHATI Priyansh
TTFI 1
287
BHATNAGAR Naman
HP
289
GOSWAMI Swajanya
HP
3 - 1 (-3,9,3,9)
13-Jan,13:45h T 3
3 - 2 (11,-6,10,-8,8)
395
DEY Rajdip
PSPB A
400
ARYA Sarthak
PSPB A
236
MALHOTRA Karan
CG
233
MALHOTRA Arjun
CG
3 - 0 (6,6,9)
13-Jan,13:45h T 4
3 - 0 (7,4,9)
292
CHHABRA Arnavv
HRN
303
SUTRADHAR Saikat
HRN
342
CHOPDA Kushal
MHR
343
MULYE Neil
MHR
3 - 0 (6,0,9)
13-Jan,15:45h T 1
3 - 0 (9,10,4)
417
P.B. Abhinandh
TN
418
MUTHU RAJASEKARAN Balamurugan
TN
287
BHATNAGAR Naman
HP
289
GOSWAMI Swajanya
HP
3 - 1 (4,-9,9,5)
13-Jan,15:45h T 2
3 - 0 (6,15,5)
395
DEY Rajdip
PSPB A
400
ARYA Sarthak
PSPB A
342
CHOPDA Kushal
MHR
343
MULYE Neil
MHR
3 - 1 (-9,10,7,6)
13-Jan,17:45h T 1
3 - 2 (5,5,-6,-3,4)
417
P.B. Abhinandh
TN
418
MUTHU RAJASEKARAN Balamurugan
TN
342
CHOPDA Kushal
MHR
343
MULYE Neil
MHR
FINAL
3 - 1 (9,-7,6,14) 14-Jan,09:30h T 1 3 - 1 (10,9,-7,9)
417
P.B. Abhinandh
TN
418
MUTHU RAJASEKARAN Balamurugan
TN
346
SAMANT Sharveya
MHR
350
DEEPAK Vineet
MHR
WINNER
417
P.B. Abhinandh
TN
418
MUTHU RAJASEKARAN Balamurugan
TN
© GN - TTFI - 2024
1
Printed From : - www.ttfi.org
YOUTH BOYS DOUBLES (U-17)
: MAIN DRAW
33
125
BHATTACHARYYA Priyanuj
ASM
119
RAJKHOWA ROY Divyaj
ASM
34
X
BYE
X
X
BYE
X
35
12-Jan,10:45h / T16
449
MITTAL Saksham
UKD
444
NEGI Aarav
UKD
36
461
CHATURVEDI Maulik
UP
469
BALMIKI Veer
UP
37
12-Jan,10:45h / T17
346
SAMANT Sharveya
MHR
350
DEEPAK Vineet
MHR
38
288
THAKUR Shreyansh
HP
290
SHARMA Vardaan
HP
39
12-Jan,10:45h / T18
243
- Neelesh
CHD
246
DHALLA Vihaan
CHD
40
132
HARSHIT Kumar
BHR
131
SAHU Kavish
BHR
41
12-Jan,10:45h / T19
325
DINESH Teshub
KNT
327
GANGAKHEDE Vibhas Venkatesh
KNT
42
337
OTHNIEL CH MOMIN Liam
MEG
339
LYNGDOH Steppingstone
MEG
43
12-Jan,10:45h / T20
232
WILLIAMS Andrew
CG
240
DEKATE Yashwant
CG
44
300
ATTRI Nikunj
HRN
304
KATARIA Siddhant
HRN
45
12-Jan,10:45h / T15
442
MAHAWAR Ved Prakash
TTFI 2
438
MEENA Bhuvansh
TTFI 2
46
104
MAHEEDHAR VARMA Poosapati
AP
108
SURAPUREDDY Trishal Raj Kumar
AP
47
12-Jan,11:15h / T1
315
MEHTA Anil Kumar
JKD
317
RANJAN Atul
JKD
48
251
GUPTA Atherva
DLI
262
MAINI Sudhanshu
DLI
49
12-Jan,11:15h / T2
392
GUPTA Arjav
PSPB A
398
RAWAT Sahil
PSPB A
50
273
DUARTE Darren
GOA
274
VIRGINKAR Prabhaker Alias Pushkar
GOA
51
12-Jan,11:15h / T3
430
LILA Abhir
TTFI 1
432
BANTHIA Armaan
TTFI 1
52
276
TANNA Aayush
GUJ
282
DAHIYA Himansh
GUJ
53
12-Jan,11:15h / T4
413
SAXENA Shaurya Raj
TELG
414
KOMPALLY Tarun Kedarnath
TELG
54
332
SREEJITH Devaprayag Sarika
KRL
330
BIRLA Abhinav
KRL
55
12-Jan,11:15h / T5
312
NISCHAL Satyam
J & K
307
SINGH Gourav
J & K
56
426
KUMAR Umesh
TN
420
ANANDAN Prajith Kumar
TN
57
12-Jan,11:15h / T6
368
SAKYA Chitransh
NCOE
375
CHAKRABORTY Shrestho
NCOE
58
362
KOTHARI Bhavyansh
MP
364
JOSHI Mradul
MP
59
12-Jan,11:15h / T7
115
LUNGPHI Taungralh Rankah
ARN
112
MEGU Oyin
ARN
60
351
LALRAMCHANMAWIA Benjamin
MIZ
353
F Malsawmpuia
MIZ
61
12-Jan,11:15h / T8
402
PURI Advik
PUN
407
BHATIA Rajveer Singh
PUN
62
384
SAHOO Jigyansu
ODS
380
DAS Anindya Anupam
ODS
63
X
BYE
X
X
BYE
X
64
182
BISWAS Punit
BNG
173
GHOSH Oishik
BNG
125
BHATTACHARYYA Priyanuj
ASM
119
RAJKHOWA ROY Divyaj
ASM
461
CHATURVEDI Maulik
UP
469
BALMIKI Veer
UP
3 - 0 (3,7,5)
13-Jan,10:00h T 10
3 - 1 (-8,7,10,8)
346
SAMANT Sharveya
MHR
350
DEEPAK Vineet
MHR
132
HARSHIT Kumar
BHR
131
SAHU Kavish
BHR
w/o
13-Jan,10:00h T 11
3 - 1 (-10,4,7,7)
325
DINESH Teshub
KNT
327
GANGAKHEDE Vibhas Venkatesh
KNT
300
ATTRI Nikunj
HRN
304
KATARIA Siddhant
HRN
3 - 0 (5,6,8)
13-Jan,10:00h T 12
3 - 0 (4,3,4)
104
MAHEEDHAR VARMA Poosapati
AP
108
SURAPUREDDY Trishal Raj Kumar
AP
251
GUPTA Atherva
DLI
262
MAINI Sudhanshu
DLI
3 - 0 (4,5,5)
13-Jan,10:00h T 13
3 - 0 (4,4,5)
392
GUPTA Arjav
PSPB A
398
RAWAT Sahil
PSPB A
276
TANNA Aayush
GUJ
282
DAHIYA Himansh
GUJ
3 - 1 (-8,7,6,6)
13-Jan,10:00h T 14
3 - 0 (5,6,6)
413
SAXENA Shaurya Raj
TELG
414
KOMPALLY Tarun Kedarnath
TELG
426
KUMAR Umesh
TN
420
ANANDAN Prajith Kumar
TN
3 - 0 (9,9,10)
13-Jan,10:00h T 15
3 - 1 (6,-9,5,1)
368
SAKYA Chitransh
NCOE
375
CHAKRABORTY Shrestho
NCOE
351
LALRAMCHANMAWIA Benjamin
MIZ
353
F Malsawmpuia
MIZ
3 - 2 (-7,-7,7,11,11)
13-Jan,10:00h T 16
384
SAHOO Jigyansu
ODS
380
DAS Anindya Anupam
ODS
182
BISWAS Punit
BNG
173
GHOSH Oishik
BNG
3 - 1 (6,-9,9,6)
13-Jan,13:45h T 5
3 - 1 (7,-11,6,5)
125
BHATTACHARYYA Priyanuj
ASM
119
RAJKHOWA ROY Divyaj
ASM
346
SAMANT Sharveya
MHR
350
DEEPAK Vineet
MHR
3 - 2 (-10,8,-8,3,6)
13-Jan,13:45h T 6
3 - 0 (6,4,3)
300
ATTRI Nikunj
HRN
304
KATARIA Siddhant
HRN
251
GUPTA Atherva
DLI
262
MAINI Sudhanshu
DLI
3 - 1 (13,-9,10,9)
13-Jan,13:45h T 7
3 - 1 (5,-8,6,6)
392
GUPTA Arjav
PSPB A
398
RAWAT Sahil
PSPB A
426
KUMAR Umesh
TN
420
ANANDAN Prajith Kumar
TN
w/o
13-Jan,13:45h T 8
3 - 0 (7,10,10)
368
SAKYA Chitransh
NCOE
375
CHAKRABORTY Shrestho
NCOE
182
BISWAS Punit
BNG
173
GHOSH Oishik
BNG
3 - 1 (5,-8,8,9)
13-Jan,15:45h T 3
3 - 1 (-5,2,3,9)
346
SAMANT Sharveya
MHR
350
DEEPAK Vineet
MHR
251
GUPTA Atherva
DLI
262
MAINI Sudhanshu
DLI
3 - 2 (6,-2,-6,8,7)
13-Jan,15:45h T 4
3 - 2 (1,8,-9,-7,5)
426
KUMAR Umesh
TN
420
ANANDAN Prajith Kumar
TN
182
BISWAS Punit
BNG
173
GHOSH Oishik
BNG
3 - 1 (-6,3,8,9)
13-Jan,17:45h T 2
3 - 2 (-9,6,4,-8,2)
346
SAMANT Sharveya
MHR
350
DEEPAK Vineet
MHR
182
BISWAS Punit
BNG
173
GHOSH Oishik
BNG
© GN - TTFI - 2024
2
Printed From : - www.ttfi.org